sobota, 28 lipca 2012

Punch drunk love

Mój sportowy strój w ramach dumy z Igrzysk Olimpijskich w Londynie czyli trzeba-dorobić-jakąś-filozofię-do-faktu-że-chodzę-praktycznie-w-piżamie.

Btw, czy nie wydaje wam się, że galaxy print (brrr) to jeden z najdziwniejszych i najbardziej niesztandarowych przykładów rozwijania się trendu w ostatnich latach? Typowy schemat przodownicy - > ludzie, którzy lubią być na czasie  - > projektanci - > szeroka publika -> ludzie nie interesujący się trendami (w dużym uproszczeniu) załamał tym, że jakieś 2 lata temu wybuchł będąc typowym atrybutem chudych i ładnych dziewczyn z lookbooka (czytaj: tych najpopularniejszych) czyli powiedzmy trendsetterów i znajdując się asortymencie głównie niszowych marek jak Your Eyes Lie, potem użył go Christopher Kane w jednej ze swoich kolekcji (resort?), potem ku ogólnemu zdziwieniu wcale nie zaczął go kopiować Topshop czy Zara, a znów dość niszowe marki (vide - moja sukienka Shampalove), a teraz przechwyciły go nagle wszystkie (uwaga uwaga sformułowanie, którego nienawidzę) wszystkie MŁODE POLSKIE ODZIEŻOWE BRANDY Z FIKUŚNYMI ANGIELSKIMI NAZWAMI, które produkują te obrzydliwe swetry, spódnice, t-shirty, whatever i sprawiając, że wszystkie fajne dzieciaki (ale czy tak fajne jak te 2 lata temu?) chcą je mieć jako obowiązkowy element garderoby na Opener'a. Pytanie - skoro ten trend utrzymuje się tak długo to czy wkrótce stanie się taką "klasyką" jak nadruki zwierzątek (po TAMTEJ kolekcji Miu Miu sieciówki nadal zasypują nas tonami kotków, jaskółek, itp.) i gwiazdki (Chanel czy Dolce &Gabbana) czy może zaliczy (jej, aż mnie korci, żeby użyć jakiegoś astronomicznego określenia) wielki upadek i stanie się atrybutem tylko i wyłącznie osób pozujących na modne i zorientowane w trendach?

Jej, naprawdę mnie to ciekawi, bo te gwiazdki są po prostu ładne i miło się je nosi, a t-shirt mam z charity shopu za 6 funtów! 
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ha, też mnie zastanawiało, jak to jest, że niby był "galaktyczny szał", wszyscy zawzięcie "hypowali" i "lajkowali" wszystkie możliwe ubrania/akcesoria z tym motywem, ale nikt nie wiedział, gdzie to do końca dostać (co by w sumie wyjaśniało popyt). Co do naszych super polskich marek odzieżowych - wygląda na to, że x osób nagle odkryło możliwości druku cyfrowego i było w stanie trochę operować photoshopem.
Postuj tak często, umilasz wakacje :)

agata pisze...

"MŁODE POLSKIE ODZIEŻOWE BRANDY Z FIKUŚNYMI ANGIELSKIMI NAZWAMI" hahahahha. Piękne <3