sobota, 18 września 2010

How to ... buy a designer item online.

Zainspirowana masą pytań:

1. Nigdy nie kupuj torebki/butów/czegokolwiek sygnowanego którymś z wielkich nazwisk na allegro albo ebayu.Prawdopodobieństwo, że trafisz tam na oryginał równa się jakimś 5%, jeśli się jednak uprzesz polecam ten temat na fashionspocie,gdzie ludzie opętani na punkcie torebek od razu odpowiedzą Ci czy to podróba.2. Jeśli zamawiasz coś spoza Unii Europejskiej pamiętaj o cle. Jedne sklepy mają cło wliczone w koszty przesyłki, drugie naliczają Ci je dopiero podczas checkoutu, a trzecie pozwalają zapłacić ci je samemu. W przypadku torebki wartej ok. 1200zł, cło wynosi 300, warto więc pamiętać, że to duża kwota.
3. Wybierz dobry sklep - to, że net-a-porter jest najbardziej znany, nie znaczy, że najlepszy - ma po prostu największy wybór. Ja wybrałam shopbop.com ze względu na darmową wysyłkę UPS'em.
4. Shopbop ma dwie opcje wysyłki - jedna (polecana) to taka, w której wszystkie opłaty celne uiszcza się już przy zakupie,a wysyłka trwa 1-3 dni (w praktyce ok. 6), druga, trwająca 1-20 dni, kiedy cło reguluje się samemu,z kurierem UPS'u. W obu przypadkach wysyłka jest darmowa, ale tylko w przypadku wybrania pierwszej opcji swoją paczkę można ,,sledzić".
5. Jeśli wybrałeś pierwszą opcję, a kurier każe zapłacić ci cokolwiek, zrób jak Dagmara - ,,Yyy, nie mam kasy", po czym jak najszybciej zadzwoń do UPS-u - albo jest głupi albo cię oszukuje. Najlepiej sprawdź zawartość paczki przy kurierze.
No i to w zasadzie tyle :).

6 komentarzy:

divanaurlopie pisze...

cenne dobre rady ;)

agata pisze...

dobre rady. a co takiego kupiłaś? ;)

Anonimowy pisze...

Pomocne rady!
Hej, Dagmara, spotkałybyśmy się kiedyś?
Byłoby miło. Jakbyś nie miała co robić (co pewnie się w najbliższym czasie nie zdarzy.. :D) lub nie będzie miał Ci kto zdjęć porobić... :)

...Iww... pisze...

Fajne rady ;) chociaż ja raczej nie kupuję nic od projektantów ;p po za tym fajne zdjęcia dodałaś^^ to twoja twórczość?

Dag'marre pisze...

Agata - Torbę, którą widać kilka postów temu :).

Anonimowy - z zasady nie umawiam się na spotkania z nieznajomymi, więc uderz na fejsa albo maila :).

Iww - ha, mi się też to zdarzy następny raz pewnie za jakieś 10lat, albo kiedy wreszcie znajdę sobie pracę nie polegającą na tym, że ja coś robię, a ktoś mi za to nie płaci ;). Zdjęcia są moje - to mój pokój :D

agata pisze...

o, już widzę. to cudowna hobo marca jacobsa, tak? <3